Startup LubimyCzytać.pl – społeczność czytelników!

LubimyCzytać.pl - społeczność czytelników Przez ostatnie miesiące zaangażowany byłem w autorski projekt LubimyCzytać.pl.

Po wielu zmaganiach z przeciwnościami losu i własnym lenistwem serwis ruszył pod koniec listopada. Muszę przyznać, że czas powstawania serwisu był dosyć długi a tworzenie serwisów takiej wielkości 'po godzinach’ w dwie osoby bez dodatkowego finansowania i wsparcia jest dosyć męczące.

Nie chcę teraz przynudzać o moich przemyśleniach związanych z powstawaniem i tworzeniem startupa, jeżeli jesteście zainteresowani kulisami oraz wnioskami płynącymi z tego doświadczenia, to proszę o info w komentarzach. Jak będzie zainteresowanie, to przeznaczę na to oddzielny wpis.

Czym jest LubimyCzytać.pl?

Głównym celem serwisu LubimyCzytać.pl jest umożliwienie wymiany informacji pomiędzy ludźmi, którzy lubią czytać książki. Poprzez opinie, recenzje i oceny przeczytanych książek użytkownicy mogą sobie nawzajem polecać książki warte uwagi.

Główną funkcjonalnością serwisu jest „wirtualna biblioteczka” czyli miejsce, w którym każdy czytelnik może składować książki które przeczytał, teraz czyta oraz chce przeczytać. W biblioteczce można tworzyć własne półki i zapełniać je książkami.

Na podstawie książek zgromadzonych w biblioteczce oraz ocen książek system proponuje spersonalizowaną listę książek, które powinny zaciekawić czytelnika. Z uwagi na aktualnie panujący bałagan w bazie danych książek funkcjonalność nie spełnia swojego zadania, jednak wraz ze stopniowym oczyszczaniem zdublowanych pozycji funkcjonalność ta powinna zacząć spełniać swoje zadanie i przynieść użytkownikowi dużą korzyść.

Jak na serwis społecznościowy przystało nie mogło zabraknąć funkcjonalności obserwowania. W LubimyCzytać.pl można obserwować innych czytelników, dzięki temu będziemy na bieżąco z książkami i ocenami obserwowanej osoby.

Chciałbym, aby serwis LubimyCzytać.pl stał się w pewnym sensie internetowym centrum wymiany informacji o książkach. Swoistym kompendium w którym miejsce znaleźliby zarówno namiętni czytelnicy jak i osoby nie czytające a jedynie szukające ciekawych książek na prezent.

Zapowiedzi funkcjonalności

Zdaję sobie sprawę, że w aktualnej wersji w serwisie brakuje wielu przydatnych funkcjonalności. Opublikowana wersja jest wersją bazową, która skupia się na najważniejszej funkcjonalności bez której serwis nie miałby sensu czyli wirtualnej biblioteczce.

Będziemy sukcesywnie dodawać kolejne funkcjonalności, na razie zrealizowaliśmy funkcjonalność „wklejki na stronę/wigeta” a w kolejce czekają następne:

 • dodawanie i edycja książek i autorów przez użytkowników,
 • fora/grupy tematyczne dla książek i autorów,
 • system rang użytkowników,
 • cykliczne konkursy,
 • integracja z księgarniami internetowymi,
 • komentowanie i ocenianie recenzji,
 • mini bazar kupię/sprzedam/wymienię,
 • tablica informacyjna o nadchodzących książkowych wydarzeniach,
 • integracja kont użytkowników z microblogami (blip, flaker, spinacz),
 • udostępnienie API,

i wiele innych… Jesteśmy otwarci na sugestie i propozycje współpracy :-)

Zapraszam na LubimyCzytać.pl

Serdecznie zapraszam do korzystania z serwisu. Wszelkie uwagi i komentarze dotyczące serwisu mile widziane.

Jeden komentarz do “Startup LubimyCzytać.pl – społeczność czytelników!”

 1. Fajnie się czyta taki post z perspektywy kilku lat :) w 2016r. widać, że serwis na prawdę się udał, a tym samym ciężka praca zaowocowała. Nie sądziłem, że kiedyś trafię na tekst twórcy takiego popularnego serwisu, a tym bardziej, że taka strona zaczynała powstawać od dwójki osób, które pracowały nad nią 'po godzinach’. Szacunek.

  Pozdrawiam M.S

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *