CloudBerry – okienkowa aplikacja do zarządzania Amazon S3

Słowem wstępu Amazon s3 (Simple Storage Service) jest usługą online, która umożliwia składowanie danych na przestrzeni dyskowej serwerów Amazon. W zależności od potrzeb, dane mogą być składowane w USA bądź też w Europie. Usługa s3 wyposarzona jest w API dzięki któremu w prosty sposób można operować na składowanych zasobach. Przeczytaj więcej o Amazon s3.

Do tej pory, poza skromnym pluginem do Firefox’a, nie było żadnego wsparcia softwarowego dla tej usługi, praca jak i testowanie nie było dla developerów przejrzyste ani proste, a dla niezaawansowanych użytkowników wręcz niemożliwe. Ale koniec z tym, właśnie powstała pierwsza okienkowa aplikacja wspomagająca usługę Amazon s3 – CloudBerry Explorer.

CloudBerry jest aplikacją okienkową, która umożliwia poprzez swój interface operacje, które dostępne są poprzez Amazon s3 API. Zdalnymi plikami zarządza się tak jak zarządza się plikami na własnym dysku twardym. Można z łatwością tworzyć przeglądać/tworzyć/usuwać/przegrywać pliki i katalogi, zarządzać prawami dostępu. Aplikacja przystosowana jest do połączeń z wieloma kontami jednocześnie.

Program jest całkowicie darmowy, aktualnie dostępna jest jedynie wersja pod Windows. Ściągnij i przetestuj CloudBerry.

Dostępna jest także wersja premium, do kupienia w cenie około 150zł. Wersja premium umożliwia dużo szybszy transfer plików oraz posiada kilka dodatkowych funkcjonalności.

Jeden komentarz do “CloudBerry – okienkowa aplikacja do zarządzania Amazon S3”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *